اغاز زندگی دیزل

ديزل در سال ???? در پاريس، فرانسه زاده شد. او دومين از سه فرزند تئودور و اليزه ديزل بود. والدين او از مهاجران آلماني‌تباري بودند که در فرانسه زندگي مي‌کردند. رودولف ديزل نخستين سال‌هاي کودکيش را در فرانسه گذراند اما با شروع جنگ‌هاي فرانسه و پروس در ???? خانواده‌اش همچون بسياري ديگر از خارجيان مجبور به ترک فرانسه شدند. آنها در لندن اقامت گزيدند و مادر ديزل، رودلف ?? ساله را تا پايان جنگ در سال ???? به اگزبورگ در باواريا پيش خاله و داييش فرستاد تا زبان آلمانيش تقويت شود . ديزل ژنراتور

رودلف در ?? سالگي به پدر و مادرش نوشت که مي‌خواهد مهندس شود و پس از پايان تحصيلات مقدماتيش در ???? در مدرسه? صنعتي تازه‌تأسيس اگزبورگ ثبت نام نمود. دو سال بعد او بورسيه‌اي را از طرف دانشگاه پلي‌تکنيک باواريايي سلطنتي مونيخ دريافت کرد و آنرا علي‌رغم ميل والدينش که تمايل به مشغول شدن رودلف به کاري داشتند پذيرفت. او در سال ???? بر اثر ابتلا به بيماري تيفوئيد نتوانست در امتحانات نهايي شرکت جويد و در مدتي که در انتظار تاريخ بعدي امتحانات به‌سر مي‌برد تجربه? مهندسي را به‌طور عملي در ماشين‌آلات‌سازي برادران سولزر در وينترتور سوئيس کسب نمود. ديزل در ژانويه? ???? با بالاترين افتخارات دانشگاهي فارغ‌التحصيل شد و به پاريس بازگشت، جايي که دستياري استاد سابقش در دانشگاه مونيخ، پروفسور کارل فون لينده را در طراحي و ساخت کارخانه? يخسازي و سردسازي مدرني برعهده داشت. يک سال بعد او مدير همان کارخانه شد. ديزل در ???? با مارتا فلاشه ازدواج نمود و به کار براي لينده ادامه داد و توانست چندين اختراع را در آلمان و فرانسه به ثبت برساند .

رودلف ديزل در آغاز ???? با همسر و فرزندانش رودلف پسر، هِدي و اُگين به برلين نقل مکان کرد تا علاوه بر ادامه? مديريت بخش تحقيق و توسعه? لينده، به هيأت مديره? چند شرکت بزرگ ديگر نيز درآنجا بپيوندد. از آنجا که او اجازه? به‌کارگيري اختراعات ثبت‌شده‌اش در زماني که کارمند لينده بود را براي اهداف شخصي خودش نداشت در نتيجه کارش را در خارج از موضوع سردسازي ادامه داد. ديزل نخست کارش را با تحقيق بر روي بخار آغاز نمود و پژوهش‌هايش در رابطه با بهره‌وري سوخت، او را به سمت ساختن موتور بخاري سوق داد که با بخار آمونياک کار مي‌کرد. اما اين موتور در زمان آزمودنش منفجر شد و ديزل که نزديک بود در اين حادثه کشته شود چندين ماه را در بيمارستان گذراند. با اين حال او پس از بهبود نيز از نظر سلامتي و بينايي دچار مشکل شده بود.