انواع نرده شیشه ای و حفاظ بالکن

نرده شیشه ای بالکن
 
نرده شیشه ای به دلیل شفافیت در برابر نور و استقامت بالا در مقابل فشار می تواند به عنوان نرده بالکن استفاده شود. نرده شیشه ای بالکن با شیشه سکوریت و لمینت شده در ضخامت های 8 تا 16 میلیمتر توسط  اردلان گلس قابل اجرا است. حفاظ شیشه ای تراس و حفاظ شیشه ای بالکن با استفاده از بهترین مواد و قطعات، توسط اردلان گلس تولید و اجرا می شود. حفاظ شیشه ای بالکن و نرده شیشه ای بالکن بیشتر از نوع نرده تمام شیشه ای مدل ترکیبی است که به وسیله پایه های نگهدارنده و با شیشه سکوریت 10 تا 15 میلیمتر اجرا می شود. ارتفاع نرده شیشه ای بالکن حداقل 110 سانتیمتر است که باید حتما از شیشه سکوریت و لمینیت شده اجرا شود.
 
انواع نرده و حفاظ شیشه ای بالکن
 
حفاظ شیشه ای بالکن و تراس باید حداقل تا ارتفاع 110 سانتیمتر را پوشش دهد. جهت حفظ ایمنی در اجرای این مدل نرده شیشه حتما باید از شیشه های سکوریت و لمینت شده استفاده شود. ضخامت شیشه های به کار رفته در نرده بالکن با توجه به سیستمی که شیشه به وسیله آن مهار می شود بین 10 تا 20 میلیمتر می باشد. رایج ترین مدل حفاظ شیشه ای بالکن که نرده شیشه ای مدل با پایه و یراق شیشه خور است که در این مدل از المان های عمودی آلومینیومی یا استیل در مقاطع گرد و چهار گوش به عنوان ستون و پایه مهار کننده جام های شیشه ای استفاده می شود که این ستون ها به وسیله یراق مخصوص آلومینیومی یا استیل که با نام یراق شیشه خور یا بست شیشه گیر معروف است وظیفه نگهداری و مهار وزن جام های شیشه ی را دارند.
 
مدل دیگری که در حفاظ شیشه ای بالکن ها استفاده می شود به نام نرده شیشه ای فیکس پوینت شناخته می شود. این مدل نرده شیشه ای به وسیله سوراخ هایی که در قسمت پایینی شیشه ها تعبیه شده توسط یراق استیل ضد زنگ اسپایدری به نام فیکس چر به کناره بالکن یا تراس متصل می شود. در این مدل نرده شیشه ای هیچ گونه پایه عمودی دیده نمی شود و تنها خود جام های شیشه وظیفه گاردهای امنیتی را برعهده دارند . این مدل در واقع به صورت چهار یا شش عدد یراق دکمه ای شکل که شیشه را به سازه نما متصل می کنند دیده می شود. شیشه به کار رفته حتما باید سکوریت و لمینت باشد. قیمت نرده شیشه ای فیکس پوینت نسبت به سایر مدل ها گرانتر بوده و زیبایی بیشتری نیز دارد. 
 
منبع: اردلان گلس