بهترین روش برای تصفیه آب آشامیدنی چیست؟

از آنجا که هریک از فناوری های تصفیه آب ، نوع یا انواع محدودی از آلاینده ها و آلودگی های موجود در آب آشامیدنی را حذف می کنند ، بنابراین هیچ کدام از روشها ، به تنهایی قادر به حذف کلیه آلاینده های موجود در آب نیستند. برای طراحی یک سیستم تصفیه آب آشامیدنی مناسب ، می بایست فن آوری های مختلف را با هم ترکیب کنیم تا به کیفیت مطلوب آب آشامیدنی دست پیدا کنیم.
هر یک از فن آوری ها ، می بایست در کنار روش های دیگر قرار بگیرد تا قابلیت حذف آلاینده های آب حداکثر شود. طرح کلی زیر ، یک سیستم تصفیه آب را نشان می دهد که برای تولید آب آشامیدنی با کیفیت بالا طراحی شده است.
مرحله اول ، برای حذف آلاینده های اولیه در آب ، قبل از ورود به سیستم اصلی ، طراحی شده است. این مرحله به پیش تصفیه نیز معروف است. در اين مرحله ، آلاینده هایی که ممکن است به سیستم اصلی اسمز معکوس (RO)آسیب بزنند و یا کارایی آن را کاهش دهند ، حذف می شوند. سیستم های پیش تصفیه می توانند از این قبیل باشند : فیلترهای کربنی که کلر را از آب حذف می کنند ، فیلترهای الیافی یا شنی و یا دیسکی که ذرات گل و لای ، لجن و آلودگی های معلق در آب را حذف می کنند و یا فیلترهای سختی گیر که نرم کننده آب هستند و سختی آب را کاهش می دهند تا مانع از رسوب گذاری آب شوند. در دستگاه های تصفیه آب خانگی ، معمولا از سه مرحله برای پیش تصفيه استفاده می کنند : دو مرحله فیلتر الیافی و یک مرحله فیلتر کربنی.
مرحله دوم در سیستم طراحی شده فوق ، مرحله اسمز معکوس (RO) است. RO قادر است 90% تا 95% ناخلاصی ها و آلاینده های محلول در آب را حذف کند. در واقع مرحله اسمز معکوس ، قلب یک سیستم های تصفیه آبکامل و کارامد است. چرا که طیف وسیعی از آلاینده ها را به طور موثر از آب حذف می کند.
اما ، فیلترهای غشائی RO که دارای منافذ بسیار بسیار ریز برای عبور ملکولهای آب هستند ، سرعت عبور آب را به شدت کاهش می دهند. به طوری که آب به صورت قطرات بسیار کوچک ، از خروجی این مرحله خارج می شود. در نتیجه وجود یک منبع ذخیره ساز ، برای جمع آوری آب تصفیه شده به وسیله فیلتر اسمز معکوس ، ضروری است.
وقتی از ذخیره کردن آب آشامیدنی سخن می گوییم ، می بایست پیش بینی های لازم را برای یک مشکل احتمالی دیگر بکنیم و آن بوی ماندگی و طعم کهنگی آب ذخیره شده است. به همین دلیل گام بعدی ، مرحله تازه سازی و حذف طعم و بوی کهنگی و ماندگی آب است. بهترین انتخاب برای این مرحله ، فیلترهای کربنی هستند که طعم و بوی نامطلوب آب را که ممکن است در اثر ماندن طولانی مدت آب در منبع ذخیره ، حاصل شده باشد حذف کرده و آب را گوارا می کنند.
علاوه بر مراحل ذکر شده فوق ، می توان بنا به ضرورت ، از مراحل مکمل دیگر استفاده کرد که از آن جمله می توان به اولترافیلتراسیون (UF) و اشعه ماورای بنفش (UV) برای ضدعفونی و استریل کردن آب آشامیدنی اشاره کرد.
این سیستم ترکیبی که در بالا به طور کامل توضیح داده شد ، قادر است بخش عمده ای از آلاینده های مختلف در آب آشامیدنی را حذف کرده و آبی سالم و گوارا تولید کند. 

خدمات و محصولات صنعتی
خدمات و محصولات تولیدی

بوقلمون سفید،وارد کننده جوجه بوقلمون و توزیع کننده جوجه بوقلمون یک روزه، جوجه بوقلمون یکماهه 
گروه تولیدی ‹‹ بهکام ››،لیوان کاغذی، لیوان تبلیغاتی، چاپ روی لیوان کاغذی
گروه صنعتی تجاری ماروت، فروش دستگاه لیوان کاغذی تولید لیوان کاغذی
انواع کفپوش مهد کودک ساخت شرکت ارسون فوم

 

تولید و ساخت صنعتی