توصیه هایی برای انتخاب کاغذ دیواری

کاغذ ديواري (نسبت به رنگاميزي)، تغيير و تحول بيشتري به ظاهر يک اتاق مي دهد، و با تنوع قابل توجهي که در طرح، رنگ و جنسيت دارد امکانات زيادي مطابق با سليقه شما در اختيارتان قرار مي دهد. اما با در نظر گرفتن هزينه خريد و اهميت نصب حرفه اي، خريد کاغذ ديواري ريسک بزرگي است. اگر هميشه وسوسه خريد کاغذ ديواري داشته ايد اما به همين دلايل از آن چشم پوشي کرديد، راهکارهاي ما مي تواند بسياري از عوامل ترديدتان را برطرف کرده و به شما در انتخاب کاغذ ديواري مناسب کمک کند.

1-تصاوير زيادي جمع آوري کنيد.
اگر تابحال اينکار را انجام نداده ايد شروع کنيد به جمع آوري تصاويري از اتاق هايي با کاغذ ديواري دلخواهتان. مي توانيد اين تصاوير را از بروشورها، مجلات و اينترنت تهيه کنيد. توجه کنيد معمولا چه طرح و نقش هايي شما را بخود جذب مي کند. آيا از موتيف هاي چيني خوشتان مي آيد؟ آيا بيشترِ تصاويري که جمع آوري کرديد از منظره و گل و پرنده است و يا گرافيکي و فانتزي؟ ساده و لطيف است و يا شلوغ و پر نقش و نگار؟ اگر بتوانيد در ميان اين تصاوير، فضاي دلخواهتان را پيدا کنيد قدم اصلي را برداشته ايد.


2-به دنيال سبکي باشيد که با آن راحت تر هستيد.
فرقي نمي کند مدرن پسند باشيد و يا طرفدار سبک سنتي، حتما مي توانيد کاغذ ديواري پيدا کنيد که کاملا مطابق سليقه تان باشد؛ پس لزومي ندارد خود را مجبور به انتخابي کنيد که کاملا مورد پسندتان نيست. دقت کنيد معمولا مجذوب چه رنگ، طرح و نقش، و سبک هايي مي شويد و به دنبال مدهاي گذرايي نباشيد که با سبک شخصي تان سازگار نيستند. بايد طرحي را انتخاب کنيد که سال ها دوستش داشته باشيد.


3- طرح هاي ملايم را بيشتر مي پسنديد و يا برجسته؟
صرفنظر از سبکي که به آن متمايل هستيد حتما اولويتي براي پررنگ يا ملايم بودن طرحتان داريد. شايد سبک کانتري (Country Style) را ترجيح دهيد يا از سبک مدرن يا سنتي خوشتان بيايد، اما ترجيح مي دهيد لطيف تر باشد (يعني بافت، بيشتر از رنگ يا نقش به چشم بيايد) يا طرح هاي درشت و پررنگ مورد پسندتان باشد. «نقش و رنگ» در حسي که در پايان پيدا خواهيد کرد، تاثير قابل توجهي مي گذارد.
منبع: برترين ها