درآمد ارزی فولاد مبارکه اصفهان 52 درصد افزایش یافت

 به گزارش صنعت نیوز، مدیرعامل شرکت فولاد مبارکه اصفهان گفت: درآمد ارزی این شرکت در نیمه دوم سال 92 نسبت به مدت مشابه سال ماقبل 52 درصد افزایش یافت.

 
بهرام سبحانیˈ افزود: در بخش بازاریابی و توسعه بازار محصولات سرد در بازار جهانی بویژه اروپا در نیمه دوم سال 92 تا سقف 20 هزار تن در ماه صادرات صورت گرفت.
 
وی افزود: در حوزه نتایج اقتصادی و مالی نیز فولاد مبارکه سال موفقی را پشت سر گذاشت و از نظر درآمد توانست از 70 هزار میلیارد و 670 میلیون ریال به یکصد هزار میلیارد و 590 میلیون ریال برسد.
 
وی اضافه کرد: سود این شرکت نیز از بیش از 20 هزار میلیارد ریال در سال 91 به 32 هزار میلیارد ریال در سال 92 رسید.
 
مدیر عامل شرکت فولاد مبارکه گفت: این شرکت درسال 92 با تقسیم 650 ریال سود نقدی و با 5.39 درصد افزایش سرمایه با وجود نوسان قیمت سهام، به بازده 51 درصدی دست یافت که رقمی بسیار مطلوب برای بازار بورس بویژه سهامداران است.
 
وی اظهار کرد: در این سال فولاد مبارکه توانست به مرز 32 هزار میلیارد ریال سود خالص برسد که اتفاق بسیار مبارکی برای سهامداران شرکت است.
 
سبحانی با اشاره به فعالیتهای صورت گرفته در بخش توسعه در سال 92 گفت: راه اندازی و بهره برداری از دو واحد اکسیژن هر کدام به ظرفیت 30 هزار نرمال متر مکعب، بهره برداری از پروژه کروم کاری کارگاه غلتک نورد سرد، راه اندازی خط شماره چهار بازرسی و بسته بندی ورق در نورد سرد و همچنین انجام عملیات اجرایی و راه اندازی پروژه واگن برگردان شماره دو از مهمترین این فعالیتهاست.
 
شرکت فولاد مبارکه با تولید حدود شش میلیون تن بزرگترین تولیدکننده فولاد خام کشور است.