دستگاه لیوان کاغذی

برای تولید لیوان کاغذی یک دستگاه استفاده میشود دستگاه لیوان کاغذی بر اساس زیر تقسم بندی میشوند:
کشور تولید کننده:
کشورهای مهم تولید کننده دستگاه لیوان کاغذی عبارتند از: آلمان- کره- چین- امریکا .همچنین نمونه ایرانی دستگاه لیوان کاغذی نیز در بازار ایران موجود میباشد ولی با توجه به توصیه کسانی که در این کار مشغول هستند و همچنین خود بنده، بهتر است از خرید نمونه ایرانی صرف نظر کنید!
د
دستگاه لیوان کاغذی کره ای هم که دقیقا همان کارایی دستگاه چینی را دارد ( شاید با ٢٠% کیفیت بهتر) ولی قیمتش ٢و یا ٣ برابر دستگاه چینی است.
دستگاه لیوان کاغذی چینی هم در بازار ایران زیاد است که قیمت مناسب تری نسبت به بقیه دستگاهها دارد ولی باید دقت کنید که کدام مارک را میخرید و از کدام شرکت در ایران آن را میخرید، شدیدا پیشنهاد میکنم که دستگاه چینی نو با قیمت زیر ١٧ میلیون تومان نخرید، چون هر روز وقتتان با تعمیر دستگاه تلف میشود! این حرف فقط حرف من نیست، این موضوع را بقیه افرادی که در کار تولید لیوان کاغذی هستند هم در نظرات گفته اند.
بطور کلی یک مطلب دیگر در این سایت نوشتم با این عنوان که در ایران از کجا دستگاه لیوان کاغذی بخریدو از بقیه افراد که در زمینه تولید لیوان کاغذی مشغول هستند خواستم تا نظر خود را بگذارند. میتوانید به لیست مطالب مراجعه نمایید و یا در صفحه سوالات ، این موضوع را پیدا کنید.

سرعت تولید:
به دو دسته سرعت بالا ( high speed) و سرعت معمولی تقسیم بندی میشوند.
دستگاه لیوان کاغذی با سرعت معمولی ، در هر دقیقه بین ۴٠ تا ۵٠ عدد لیوان تولید میکند و دستگاه با سرعت بالا بین ۶٠ تا ٧٠ لیوان تولید میکند.
پیشنهاد من این است که اگر کسی قصد شروع کار تولید لیوان کاغذی را دارد، بهتر است اول یک دستگاه لیوان کاغذی با سرعت پایین بخرد، و وقتی به قول معروف روی کار سوار شد، آنوقت سفارش بالا بگیرد و دستگاه لیوان کاغذیبا سرعت بالا را بخرد، چون قیمت دستگاه با سرعت بالا ، به نسبت گرانتر است و بهتر است ریسک نکنید.

محصول تولیدی:
دستگاه تولید لیوان کاغذی به لحاظ محصول تولیدی بر اساس دو عامل تقسیم بندی میشود:
به لحاظ سایز به دو دسته: الف) ٩ و ١٢ انس ب) ١۶ انس تقسیم میشود.
و به لحاظ جنس به دو دسته : الف) یک رو PE ب) دو طرف PE تقسیم میشود.
دستگاه لیوان کاغذی ١۶انس فقط برای تولید لیوان بزرگ ( مثل لیوان نوشابه در رستورانها) استفاده میشود ولی دستگاه ٩ انس را میتوانید قالبش را تعویض و قالب ١٢ انس جایگزین کنید. در ضمن فروش لیوان با سایز ٩ انس در ایران رواج بیشتری دارد. پس پیشنهاد میکنم که برای شروع کار با دستگاه لیوان کاغذی ٩ انس شروع کنید.