دستگاه لیوان کاغذی

براي توليد ليوان کاغذي يک دستگاه استفاده ميشود دستگاه ليوان کاغذي بر اساس زير تقسم بندي ميشوند:
کشور توليد کننده:
کشورهاي مهم توليد کننده دستگاه ليوان کاغذي عبارتند از: آلمان- کره- چين- امريکا .همچنين نمونه ايراني دستگاه ليوان کاغذي نيز در بازار ايران موجود ميباشد ولي با توجه به توصيه کساني که در اين کار مشغول هستند و همچنين خود بنده، بهتر است از خريد نمونه ايراني صرف نظر کنيد!
د
دستگاه ليوان کاغذي کره اي هم که دقيقا همان کارايي دستگاه چيني را دارد ( شايد با 20% کيفيت بهتر) ولي قيمتش 2و يا 3 برابر دستگاه چيني است.
دستگاه ليوان کاغذي چيني هم در بازار ايران زياد است که قيمت مناسب تري نسبت به بقيه دستگاهها دارد ولي بايد دقت کنيد که کدام مارک را ميخريد و از کدام شرکت در ايران آن را ميخريد، شديدا پيشنهاد ميکنم که دستگاه چيني نو با قيمت زير 17 ميليون تومان نخريد، چون هر روز وقتتان با تعمير دستگاه تلف ميشود! اين حرف فقط حرف من نيست، اين موضوع را بقيه افرادي که در کار توليد ليوان کاغذي هستند هم در نظرات گفته اند.
بطور کلي يک مطلب ديگر در اين سايت نوشتم با اين عنوان که در ايران از کجا دستگاه ليوان کاغذي بخريدو از بقيه افراد که در زمينه توليد ليوان کاغذي مشغول هستند خواستم تا نظر خود را بگذارند. ميتوانيد به ليست مطالب مراجعه نماييد و يا در صفحه سوالات ، اين موضوع را پيدا کنيد.

سرعت توليد:
به دو دسته سرعت بالا ( high speed) و سرعت معمولي تقسيم بندي ميشوند.
دستگاه ليوان کاغذي با سرعت معمولي ، در هر دقيقه بين ?0 تا ?0 عدد ليوان توليد ميکند و دستگاه با سرعت بالا بين ?0 تا 70 ليوان توليد ميکند.
پيشنهاد من اين است که اگر کسي قصد شروع کار توليد ليوان کاغذي را دارد، بهتر است اول يک دستگاه ليوان کاغذي با سرعت پايين بخرد، و وقتي به قول معروف روي کار سوار شد، آنوقت سفارش بالا بگيرد و دستگاه ليوان کاغذيبا سرعت بالا را بخرد، چون قيمت دستگاه با سرعت بالا ، به نسبت گرانتر است و بهتر است ريسک نکنيد.

محصول توليدي:
دستگاه توليد ليوان کاغذي به لحاظ محصول توليدي بر اساس دو عامل تقسيم بندي ميشود:
به لحاظ سايز به دو دسته: الف) 9 و 12 انس ب) 1? انس تقسيم ميشود.
و به لحاظ جنس به دو دسته : الف) يک رو PE ب) دو طرف PE تقسيم ميشود.
دستگاه ليوان کاغذي 1?انس فقط براي توليد ليوان بزرگ ( مثل ليوان نوشابه در رستورانها) استفاده ميشود ولي دستگاه 9 انس را ميتوانيد قالبش را تعويض و قالب 12 انس جايگزين کنيد. در ضمن فروش ليوان با سايز 9 انس در ايران رواج بيشتري دارد. پس پيشنهاد ميکنم که براي شروع کار با دستگاه ليوان کاغذي 9 انس شروع کنيد.