روش های مختلف تعیین میزان آلودگی دیگ های بخار

روش کاتديک ديگ بخار: در اين روش نمونه سطوح حرارتي را که بوسيله مواد الکتروليز ، از سمت بيروني محافظت شده ، در وان الکتروليت همراه با محلول آمونيوم مونوسيترات با غلظت 15 تا 20 درصد و محلول عامل ضد خورندگي قرار مي دهند و به قطب منفي جريان مستقيم برق ( کاتد ) وصل مي کنند . به جاي آند از الکترود زغالي استفاده مي کنند .

روش دستي ديگ بخار: در اين روش نمونه هاي بريده شده از لوله ها را جهت تراشيدن و جدا کردن کثافات و رسوبات سطوح داخلي کوره بکار مي گيرند وکاررا به طريق دستي انجام مي دهند. بعد از تراشيدن رسوبات ، آنها را وزن مي کنند و ميزان آلودگي را با احتساب جرم رسوبات بر حسب گرم و مساحت سطوح تميز شده بر حسب متر مربع ، محاسبه و تعيين مي کنند .

شناخت نوع و ميزان رسوبات داخلي ديگ بخار و بيرون لوله ها کمک مي کند تا از عوامل حفاظتي مناسبي درنيروگاه ها استفاده شود. ضمن اين که رسوبات داخلي و خارجي ديگ بخار باعث خستگي فلزات و د نهايت انهدام آن ها مي شود که امري جبران ناپذير است ، رسوبات انتقال گرما را نيز تحت تاثير قرار مي دهد و باعث تلف شدن بيش از حد انرژي و سوخت مي گردد.

در شرايطي که ولتاژ بين 3-6 ولت است ، فلز در برابر خورندگي حفاظت کاتديک مي شود و به ميزان قابل ملاحظه اي از خورندگي مجدد آن جلوگيري مي گردد . به طور همزمان ، رسوبات داخل ديگ بخار با کمک حبابهاي بسيار ريز هيدروژن که نقش احيا کننده اي در محلول الکتروليت دارد،جدا مي شوند. 

خدمات و محصولات تولیدی

بوقلمون سفید،وارد کننده جوجه بوقلمون و توزیع کننده جوجه بوقلمون یک روزه، جوجه بوقلمون یکماهه 
گروه تولیدی ‹‹ بهکام ››،لیوان کاغذی، لیوان تبلیغاتی، چاپ روی لیوان کاغذی
گروه صنعتی تجاری ماروت، فروش دستگاه لیوان کاغذی تولید لیوان کاغذی
انواع کفپوش مهد کودک ساخت شرکت ارسون فوم