شناسایی ال ای دی اصل و تقلبی مارک HG

شرکت Senyang Light از جمله معروف ترین شرکت های تولید کننده ال ای دی چین است که در بازار ایران نیز به خوبی شناخته شده و بازار خاص خودش را دارد. این شرکت در سال 2002 و با تمرکز بر تولید تجهیزات ال ای دی و در شهر گوانگژو چین آغاز به کار نمود و در حال حاضر نیز به تولید led کلاهی، اوال، پاور ال ای دی و ال ای دی های معمولی می پردازد. شرکت Senyang Light دو برند ال ای دی به نام های HG و SY تولید می کند که از لحاظ کیفیت هیچ تفاوتی با هم ندارند ولی نوع ال ای دی HG در ایران شناخته شده است.

همواره محبوبیت عرصه را برای فعالیت سودجویان و کلاهبرداران فراهم می آورد تا با استفاده از نام و نشان یک برند به سودجویی و بهره برداری از نام آن بپردازند. لذا در این مقاله قصد داریم شما را با نحوه شناسایی ال ای دی تقلبی و واقعی و تشخیص کیفیت این محصول آشنا سازیم.
توجه: البته اینکه این led بهترین نوع موجود در بازار است کاملا تصور اشتباهی است و مارک های بسیار بهتر در بازار چین و تایوان موجود هستند ولی در وضعیت و موجودی فعلی بازار ایران این نوع ال ای دی جزو بهترین ها و خوش قیمت های بازار است.
اولین راه حل شناسایی ال ای دی اصل و بدل HG برچسب بسته بندی آن است. در تصویر زیر یک نمونه از بسته بندی این شرکت مشاهده می شود.

مهمترین نکته ای که در این برچسب باید به آن توجه شود رنگ عبارت HG است که برای هر نوع ال ای دی متناسب با آن رنگ است. در شکل قبل این نوع ال ای دی سبز است و رنگ برچسب نیز سبز است.
دومین راه حل شناسایی اصل و کیفیت این نوع ال ای دی از روی عبارت P/N درج شده بر روی بسته بندی است که شدت و کیفیت نور تولید شده را نشان می دهند . مثلا در نوع قبلی عبارت HG-CM5SG2SCA نوشته شده است. در جدول زیر لیست کامل پارت نامبرهای این شرکت که از سایت این شرکت اخذ شده است
توجه: برای کیفیت و شدت نور از سه عبارت ضعیف، خوب و عالی استفاده کرده ایم.
نکته: شماره های ذکر شده در بالا به معنای تقلبی نیستند ولی شرکت HG این محصولات را در رده های پائین خود قرار داده است. لذا از شدت نور کافی برخوردار نیستند و اصلا توصیه نمی شود خریداری گردد.
نکته: شرکت Senyang Light توجه ویژه ای بر تولید led کلاهی دارد، لذا در سایت رسمی این شرکت شماره های رسمی ال ای دی های اوال درج نشده است و ما نیز از ذکر آنها خودداری می نمائیم.
روش سوم شناسایی ال ای دی های اصل و بدل از طریق QR Code موجود بر روی بسته بندی است. اگر گوشی شما اندروید، ویندوز فون و یا دارای نرم افزار مجهز به بارکد خوان باشد آن را اسکن نمائید.