صرفه جویی انرژی برق در منزل

ما در خانه هایمان از تجهیزات برقی زیادی مانند تلویزیون، ماشین لباسشویی، ام پی تری پلیر، سیستم موزیک، کامپیوتر لپ تاپ و غیره استفاده می کنیم. اما اغلب ما شناخت کافی در مورد روش درست استفاده از وسایل الکتریکی فوق را نداریم. بدلیل همین ناآگاهی ما پول برق اضافی را پرداخت می کنیم که واقعا استفاده نکرده ایم. موتور برق

مصرف انرژی ( و هزینه ها)

آیا شما می دانید که در حقیقت ما انرژی بیشتری مصرف کرده و هزینه بیشتری برای انرژی که واقعا استفاده نکرده ایم می پردازیم؟

بر طبق گزارش ممیزین انرژی ما با تغییر رفتار خود مانند خاموش کردن تجهیزات به جای آماده سرویس نگهداشتن آنها (standby)، خاموش کردن لامپها در هنگامی که استفاده نمی کنیم. به آسانی می توانیم بین ۵ تا ۱۰ درصد از انرژی مصرفی مان و (هزینه آن) را صرفه جویی کنیم.

با صرفه جویی انرژی الکتریکی به طور مستقیم می توانیم در مصرف پول صرفه جویی کنیم از اینرو نیاز است که تصور کنیم یا تخمین بزنیم مقدار پولی که ما بدون استفاده از یک وسیله خاص می پردازیم چقدر است؟ دستگاهها و وسایل اصلی و عمده در خانه شامل – یخچالها، ماشینهای لباسشویی، ماشین های ظرفشویی –مصرف کننده های اصلی بوده و نقش عمده در قبض پرداختی ماهیانه مشترک دارند. و اگر یخچال یا ماشین شستشوی شما دارای عمری بیش از ده سال است بدلیل راندمان پایین این وسایل شما بیش از میزانی که نیاز دارید هزینه انرژی می پردازید.

به دلیل قوانینی که در کشورهای مختلف به منظور افزایش بهره وری انرژی در استانداردهای انرژی مصرفی درج شده است. امروزه عمده لوازم خانگی بر خلاف مدلهای قدیمی کم مصرف هستند. این استانداردها سال به سال سختگیرانه تر شده اند به گونه ای که هر وسیله جدیدی که خریداری می کنید مصرف انرژی کمتری نسبت به وسیله قبلی جایگزین شده دارند. اگر شما امروز یکی از یخچالهای راندمان بالا را خریداری کنید، مصرف انرژی آن کمتر از نصف مدلی که ۱۲ سال پیش خریداری شده است می باشد.