مشخصات دستگاه ها و قطعات در پرورش قارچ

ديگ بخار :
براي گرم کردن سالن و گرماي همراه رطوبت استفاده مي شود . از ديگ بخار يک لوله به سمت سالن براي گرماي مرطوب و يک لوله به سمت کوئل ها براي گرماي خشک استفاده مي شود و همچنين يک لوله براي اتاق پاستوريزه خاک در نظر گرفته مي شود. که مقدار آن با استفاده ار شير بخار قابل کنترل است در برخي موارد شير برقي و ترموستات براي کوئل خشک مي گذارند تا به طور اتوماتيک کوئل عمل کند . لوله کشي و سيم کشي : v لوله هاي بخار به تعداد سالن ها و کوئل ها با شير بخار . v لوله هاي آب که به تعداد سالن ها و هر 2 سالن يک شير براي راهروي دستيابي با شير آب v کابل 3 فاز به تعداد اينونتر ها و هر 2 سالن در ميان 1 پريز 3 فاز و 1 پريز تکفاز مورد نياز است . روشنايي راهرو با استفاده از مهتابي . وان آبياري : حجم آن حدود 600 ليتر که براي آبياري سمپاشي خاک بکار مي رود . که از قسمت هاي زير تشکيل شده است . به شير خروجي شيلنگي متصل مي شود که طول آن 3 متر از طول سالن بيشتر است و ته آن لنس متصل مي شود . قسمت هاي وان آبياري : 1- بدنه ( اسکلت ) : چهار چوبي آهني که وان در آن قرار دارد.

2- وان پلاستيکي : وان که مدرج است . 3- پمپ آب : مکش آب داخل وان و پمپ کردن آن را بر عهده دارد . 4- شير برگشتي : اين شير براي هوا گيري و برگشت آب به داخل وان بکار مي رود . 5- لوله برگشتي: آب برشگتي را به داخل وان هدايت مي کند . 6- شير خروجي : آب خروجي را به سمت شيلنگ هدايت مي کند . 7- دسته وان : براي جا به جايي وان مورد استفاده قرار مي گيرد . 8- چرخ هاي وان : دو چرخ تابت در جلو و دو چرخ گردان در عقب براي حرکت کردن وجود دارد . سر آبپاش : براي آبياري از 2 نوع سر آبپاش استفاده مي شود : 1- سر آبپاش آلومينيومي : براي آبياري حجم زياد بالاي 300 ليتر ( هلندي ) 2- سر آبپاش سبز : براي آبياري با حجم کم ( اسپري ) مه پاش : اين دستگاه براي توليد مه در سالن ها بکار مي رود که در بعضي مواقع همراه بخار و براي سمپاشي ( سم هاي امولوسيون ) [ ديازينون ، آمبوش ، ملاتيون ، سيترازون ] استفاده مي شود.

روشنايي سالن ها :
1- استفاده از مهتابي 2- استفاده از پرژکتور 3- استفاده از لامپ سيار مهتابي : تعداد مهتابي مورد نياز بسته به طول سالن دارد و تقريبا هر 3 متر يک مهتابي مورد نياز است . مهتابي را در 3 رديف وسط و دو کنار ها نصب مي کنند. تابلو برق با 3 کليد 0 و 1 که هر کدام رديف مخصوص به خود را روشن مي کند . پرژکتور : براي روشن کردن سالن در مواقعي که مهتابي نباشد و يا نور مهتابي کافي نباشد از پرژکتور استفاده مي شود. براي نصب پرژکتور در سالن بروي ديوار و در محل مناسب آويزي نصب کنيم . چراغ سيار : براي روشن کردن قسمت هاي مورد نظر سالن و بستر وبراي آبياري از چراغ سيار استفاده مي کنيم.

سنسور هاي دمايي و روطوبتي :
1- سنسور هاي دمايي : معمولا براي هر سالن 3 سنسور کافي است که يک عدد دماي سالن و 2 عدد ديگر دماي کامپوست بالا و پايين را نشان مي دهد . 2- سنسو ر رطوبت : براي هر سالن يک سنسور مورد نياز است که که رطئبت نسبي سالن را نشان مي دهد . 3- نمايش گر : براي هر سالن يک نمايشگر دمايي روطوبتي نصب مي شود که دما ها را با حروف لاتين A ، B و C و رطوبت نسبي را با RH نمايش مي دهد . 4- کابل اتصال نمايشگر و اتصال به کامپيتور : اين دستگاه ها قابليت تبديل دما به ديتا براي کامپيوتر و نمايش در کامپيوتر را دارند . 

خدمات و محصولات صنعتی
خدمات و محصولات تولیدی

بوقلمون سفید،وارد کننده جوجه بوقلمون و توزیع کننده جوجه بوقلمون یک روزه، جوجه بوقلمون یکماهه 
گروه تولیدی ‹‹ بهکام ››،لیوان کاغذی، لیوان تبلیغاتی، چاپ روی لیوان کاغذی
گروه صنعتی تجاری ماروت، فروش دستگاه لیوان کاغذی تولید لیوان کاغذی
انواع کفپوش مهد کودک ساخت شرکت ارسون فوم

 

تولید و ساخت صنعتی