نقش تعیین کننده دفاتر خدمات مسافرتی در توسعه صنعت گردشگری

 به گزارش دنیای صنعت، "مسعود دهقانی"، دبیر انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرتی و گردشگری استان کرمان‌ در گفت و گو با خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه کویر، با بیان مطلب فوق اظهار کرد: استان کرمان با توجه به وجود آثار تاریخی جهانی، مناطق گردشگری‌، طبیعت بکر و بی نظیر خود از استان‌های شاخص در حوزه گردشگری محسوب می‌شود.

 
وی افزود: باید با همکاری مسئولان دولتی به ایجاد زیرساخت‌های مناسب گردشگری و ایجاد تسهیلات پرداخته و راه را برای ورود گردشگران هموار کرد.
 
دهقانی اظهار کرد: دفاتر خدمات مسافرتی و گردشگری وظیفه دارند تا با فراهم کردن زمینه ارتباطی با دفاتر خدمات مسافرتی و جهانگردی داخل و خارج از کشور و با ایجاد تعامل و ارتباط بیشتر در راستای جذب گردشگران فعالیت کنند.
 
وی بیان کرد: دفاترخدمات مسافرتی به عنوان واسطه میان عرضه کننده و متقاضی نقش پررنگی در صنعت گردشگری ایفا می کنند.
 
دبیر انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرتی و گردشگری استان کرمان به فراهم کردن یک برنامه تور، رزرو جا برای مسافر در هواپیما یا تخت هتل را از وظایف دفاتر خدمات مسافرتی دانست و افزود: ارائه اطلاعات به عنوان یک مشاور برای بهتر گذارندن سفر گردشگران نیز از دیگر این وظایف است‌.
 
دهقانی بیان کرد: خوشبختانه دفاتر خدمات مسافرتی استان دارای کارکنانی متخصص در حوزه گردشگری هستند که این مسئله در ارائه خدمات مناسب بسیار تاثیر‌گذار است.
 
مدیر دفتر خدمات مسافرتی و گردشگری جنوب شرق به فعالیت‌های دفتر خدمات مسافرتی جنوب شرق اشاره کرد و گفت: این دفتر با راه اندازی سفرهای ارزان قیمت توانسته در طرح همگانی، همه مکانی و همه زمانی کردن سفر موفق عمل کند.
 
وی افزود: این دفتر همه روزه و بخصوص در ایام قبل از نوروز سفرهایی را در قالب تورهای مختلف ارائه می‌کند که مهم‌ترین آنها سفر به جزیزه کیش در روزهای یکشنبه و چهارشنبه و سه شنبه و جمعه، همچنین کشور دبی در روزهای شنبه و چهارشنبه اتفاق می‌افتد.
 
دهقانی بیان کرد: مسافران و گردشگرانی که علاقمند به سفر به کشور دبی و جزیره کیش هستند، می‌توانند به صورت اقساط و کم هزینه به این مقاصد گردشگری سفر کنند.