چالش ها در صنعت مد با استفاده از مواد بازیافتی

چالش ها مسائلی هستند که بارها و بارها به عنوان موانع حیاتی برای موفقیت مدل های کسب و کار مورد بررسی قرار می گیرند. به همین ترتیب، آنها نمایانگر موضوعاتی هستند که باید حل شوند تا به طور کامل یک تغییر پارادایمی به سوی نوآوری و پایداری در مد فعال شوند.
یک چالش کلیدی تجدید نظر در مرحله طراحي محصول توسعه پایدار است. تصمیم گیری در مورد کل محصول در مرحله طراحی مربوط به کیفیت، ظاهر، مواد، فرایندهای تولید و هزینه های مرتبط با آن صورت می گیرد. به همین ترتیب تصمیمات طراحی بر مدل کل کسب و کار تأثیر می گذارد. به این ترتیب پذیرش مواد سازگار با محیط زیست (از قبیل فیبرهای پایدار یا مواد بازیافتی) و فرایندهای تولید (به عنوان مثال، تکنیک های رنگرزی طبیعی، مکانیزم نهایی زباله، روش های مد آهسته) می توانند مزایای کسب و کار مربوطه را کسب کنند. با این حال، تصمیم به پذیرش چنین موادی نشان دهنده یک چالش برای شرکت های مد است که هنوز آن را به عنوان یک اولویت استراتژیک برای صنعت درک نمی کند. علاوه بر این، فاز طراحی فاقد چالش فنی است.
که توسعه مفهومی برای کالاهایی که  از پسماندها استفاده می کنند به شدت توسط ابعاد، انواع، رنگ ها و شکل کالاهای موجود محدود می شود که اغلب باید به صورت دستی در یک فرآیند وقت گیر تجزیه شود. علاوه بر این، تصمیمات طراحی باید با توجه به در دسترس بودن مواد بازیافتی به منظور به حداکثر رساندن تکرارپذیری صورت گیرد. در نتیجه، مرحله طراحی لباس، که استفاده از مواد بازیافتی را به وجود می آورد کاملا متفاوت از فاز طراحی فضاهای مد سنتی است که معمولا نیاز به "سطح بالایی از تفکر طراحی و خلاقیت دارند"  شرکت Preza و Revoeda متولد شد و  به این مسئله با ایجاد روابط قوی با تامین کنندگان که مواد خام استاندارد  ارائه می دهند، پایبند است در حالیکه Orange Fiber تمام فرایند توسعه نساجی را از طریق فن آوری های ثبت شده طراحی کرده است. Contextura در مورد مواد و فرآیندهای پایدار طراحی شده اند و تحقیقات کاربردی آنها اغلب در شرکت آزمایش می شوند.