چرا کاغذ دیواری؟

انتخاب يک کاغذديواري صحيح و خوب کاري سخت و هراسناک است؛ به خصوص اگر قبلا اين کار را انجام نداده باشيد. دليل سختي کار اين است که تنوع بيشماري از کاغذديواري از لحاظ طرح و رنگ و هم چنين جنس پشت کاغذ ديواري در بازار موجود است که بايد از بين اين تنوع بيشمار، مناسب ترين گزينه را براي دکوراسيون خانه خود انتخاب و استفاده کنيد.
با اين حال اين اطمينان را به شما مي دهيم که راه هايي براي تسهيل اين فرايند وجود دارد. يکي از مهم ترين راه ها براي آسان تر شدن انتخاب، اين است که شما قبل از رفتن به فروشگاه ها براي انتخاب و خريد، ايده و طرحي واضح و شفاف از آنچه مي خواهيد داشته باشيد. در ادامه مطلب نيز راه هايي را به شما پيشنهاد مي کنيم که با در نظر داشتن آنها بتوانيد انتخابي از سر آگاهي داشته باشيد. در اين مطلب در مورد اينکه چرا، کجا و چگونه بايد از کاغذديواري استفاده کنيد، اطلاعاتي در اختيار شما قرار خواهيم داد.


چرا کاغذ ديواري؟
ممکن است اين سوال وجود داشته باشد که اگر انتخاب و نصب کاغذ ديواري سخت و پر از دردسر است، چرا بايد از آن استفاده کرد؟ چرا به جاي آن از رنگ آميزي براي ديوارها استفاده نکنيم؟ در جواب بايد بگوييم يکي از مهم ترين دلايل اين است که طرح ها و رنگ هايي که به وسيله کاغذديواري مي توان روي ديوار به وجود آورد، در حقيقت با نقاشي ديوارها غيرممکن است.

رنگ آميزي ديوارها کاري بسيار عالي و ايده آل است، اما به شرطي که تمايل به تک رنگ بودن ديوارها داشته باشيد يا بخواهيد از دو رنگ متفاوت با هم، اما ساده براي ديوار هاي مجاور استفاده کنيد. اما اگر تمايل داريد طرح و نقشي خاص را با جلوه اي جذاب و متمايز بر ديوار داشته باشيد يا منظره اي ديدني را روي ديوار خانه خود ايجاد کنيد، تنها راه، استفاده از کاغذديواري است؛ زيرا در صورتي که شما در زمينه هنر طراحي و نقاشي توانايي خوبي نداشته باشيد، ايجاد طرح و نقش زيبا روي ديوار، مطمئنا از توان شما خارج خواهد بود، بنابراين اينجاست که کاغذ ديواري بهترين گزينه براي دکوراسيون است.

کاغذ ديواري را مي توان به نحوه هاي مختلف روي ديوارهاي يک فضا نصب کرد. براي مثال مي توان تمام ديوارها را با يک مدل کاغذ ديواري پوشش داد يا براي برجسته کردن نقطه کانوني، تنها يک ديوار اتاق را کاغذديواري کرد؛ هم چنين مي توان براي هر ديوار، از کاغذديواري با طرح هاي متفاوت استفاده کرد. هم چنين مي توانيد تنها نيمه پاييني ديوار را کاغذ کنيد و نيمه فوقاني را با رنگي هماهنگ و مناسب رنگ آميزي کنيد؛ يا بالعکس، نيمه پاييني را با کاغذديواري طرح دار و نيمه فوقاني را با کاغذ ديواري ساده و با رنگي متناسب بپوشانيد.


از طرف ديگر؛ در جاهايي که رنگ آميزي ديوارها نمي تواند جلوه مطلوب و مورد نظر شما را به وجود آورد، مي توان از کاغذديواري استفاده کرد. براي مثال، اگر ديوارهاي خانه شما فرمي نازيبا و بد دارند مي توان از کاغذديواري براي پوشاندن عيوب ديوار بهره گرفت. همچنين ديوارهاي پوشيده شده با کاغذديواري هاي مرغوب خيلي سريع تر و آسان تر از ديوارهاي رنگ شده تميز مي شوند. بنابراين کاغذديواري براي فضاهايي که ديوارهايش زود به زود نياز به تميز کردن دارند، مانند آشپزخانه يا اتاق کودک، گزينه مناسب تري است.
منبع: آفتاب