چگونه مناسب ترین کاغذ دیواری را بیابیم؟

همانطور که گفتيم، به دليل وجود تنوع بسيار زياد کاغذديواري ها و احتمال گنگ شدن هنگام خريد، مهم است که حتما قبل از اينکه براي خريد بيرون برويد، ايده و طرحي را در ذهن داشته باشيد و کاملا بدانيد که چه مي خواهيد. براي اين کار از مجلات و وب سايت هاي دکوراسيوني بازديد کنيد و تصاوير فضاهايي که در آنها از کاغذ ديواري استفاده شده را ببينيد، چه کسي مي داند! شايد در اين ميان طرح و رنگ مورد علاقه و مناسب براي دکوراسيون خانه خود را بيابيد و تنها براي يافتن آن به بازار برويد.

راه ديگر براي شروع اين است که ابتدا به رنگ هاي موجود، نوع کف پوش و سبک دکوراسيون خانه خود و وسايل و مبلمان موجود در دکوراسيون خانه تان توجه و تعيين کنيد که در اصل آنها داراي چه سبک و جلوه اي هستند؛ سپس به دنبال کاغذديواري متناسب با همان سبک برويد. يک کاغذديواري ناهماهنگ با سبک دکوراسيون، مي تواند جلوه کل دکوراسيون را تخريب کند. براي مثال، اگر سبک دکوراسيون خانه شما ساده و مدرن است، نصب کاغذ ديواري گل دار و پر زرق و برق به کلي جلوه دکوراسيون شما را تخريب خواهد کرد.

فکر کردن به مبلمان و وسايل موجود در خانه، عناصر دکوراتيو و موکت يا ديگر کف پوش هاي موجود در فضا نيز ايده خوب ديگري است. براي مثال اگر در خانه خود کاناپه اي سبز رنگ در اتاق نشيمن داريد، مسلما انتخاب يک کاغذ ديواري صورتي مي تواند تخريب کننده دکوراسيون فضا باشد. کاغذ ديواري بايد متناسب و هماهنگ با رنگ و سبک وسايل موجود در فضا باشد.

اگر برايتان مقدور است، بهتر است نمونه رنگ يا رنگ هاي اصلي دکوراسيون فضا را با خود هنگام انتخاب کاغذ ديواري داشته باشيد تا بتوانيد آن را با کاغذ ديواري ها تطبيق دهيد. هم چنين توصيه ديگر ما اين است که حتما از فروشنده کمک بگيريد؛ او را در جريان رنگ و طرحي (راه راه، طرح هاي هندسي، خلوت يا شلوغ) که در ذهن داريد قرار دهيد. براي مثال از او بخواهيد آلبوم هاي موجود در فروشگاه را که طرح هاي موجود در آن نزديک به طرح و رنگ مد نظر شماست برايتان بياورد.

اگر ذهنيت واضحي در مورد آنچه که مي خواهيد، نداريد، به فروشنده بگوييد کل آلبوم هاي موجود در فروشگاه را براي يافتن بهترين گزينه در اختيارتان قرار دهد. در خصوص موارد موجود در هر آلبوم و نحوه قرارگيري نمونه ها در آن، از فروشنده راهنمايي بخواهيد و پس از آن ابتدا يک دور به صورت سريع و گذرا صفحات را ورق بزنيد؛ و تنها مواردي را که فکر مي کنيد با دکوراسيون خانه شما هماهنگ است نشانه بگذاريد. پس از بازديد از کل آلبوم ها، به سراغ موارد علامت گذاشته شده برويد، اين بار با دقت بيشتر و آرام تر آنها را مشاهده کنيد و با نمونه رنگ دکوراسيون خانه خود تطبيق دهيد. از ميان اين موارد بهترين و مناسب ترين گزينه ها را انتخاب کرده و از فروشنده بخواهيد تا نمونه اي از آن را در اختيار شما بگذارد تا براي تصميم و انتخاب نهايي آنها را به خانه بياوريد؛ سپس گزينه اي را که بهترين جلوه را در نورپردازي شب و روز خانه شما داشت انتخاب کنيد.
منبع: آفتاب