5 گام تا یک انباری مرتب در خانه

به گزارش گروه خواندني هاي مشرق، انباري ها معمولا از جمله شلوغ ترين محل هاي خانه هستند که خيلي سخت نيز مرتب مي شوند. براي داشتن انباري هاي منظم بايد نکاتي را رعايت کنيد که در اينجا به برخي از آن ها اشاره مي کنيم.

گام اول
براي اينکه شروع به مرتب کردن انباري کنيم ابتدا بايد آن را تقسيم بندي کنيد. مي توانيد براي اينکار از قفسه ها استفاده کنيد و ديوارهاي انباري را قفسه بندي کنيد. همچنين بايد تا حد امکان وسايل خود را در داخل جعبه ها قرار دهيد تا بهم ريختگي کمتري داشته باشند.

 

گام دوم
در گام دوم بعد از اينکه وسايل را در داخل جعبه ها قرار داديد بهتر است تا برگه هايي روي آن ها بچسبانيد که اطلاعاتي در مورد وسايل داخل جعبه به شما مي دهند. براي مثال با چسباندن برچسب آشپزخانه متوجه مي شويد که وسايل موجود در داخل اين جعبه متشکل از قابلمه يا کفگير و ملاقه هستند.

 

گام سوم

بعد از چسباندن برچسب ها و نظم دادن به آن ها وقت جايگزاري اين وسايل در داخل انباري رسيده است. بهترين روش آن است تا جعبه هايي که کاربرد نزديک به هم دارند را نزديک به يکديگر قرار دهيد. اين کار باعث مي شود تا هنگام گشتن در انباري راحت تر وسايل خود را پيدا کنيد.

گام چهارم
يکي از روش هايي که مي توانيد از فضاي انباري بيشتر استفاده کنيد عمودي قرار دادن وسايل است. اين کار باعث مي شود تا هم انبار زيباتر به نظر برسد و هم اينکه جاي بيشتري در اختيار داشته باشد.

 

گام پنجم
يکي از مهمترين نکاتي که بايد در مرتب کردن انباري به آن دقت کنيم تميز و پاک نگه داشتن راهرو ها است. اين روزها بيشتر انباري ها بسيار کوچک هستند و افراد بيشتر وسايل خود را داخل راهرو قرار مي دهند. اين کار باعث مي شود تا دسترسي به تمام وسايل بسيار سخت باشد.