5 گام تا یک انباری مرتب در خانه

به گزارش گروه خواندنی های مشرق، انباری ها معمولا از جمله شلوغ ترین محل های خانه هستند که خیلی سخت نیز مرتب می شوند. برای داشتن انباری های منظم باید نکاتی را رعایت کنید که در اینجا به برخی از آن ها اشاره می کنیم.

گام اول
برای اینکه شروع به مرتب کردن انباری کنیم ابتدا باید آن را تقسیم بندی کنید. می توانید برای اینکار از قفسه ها استفاده کنید و دیوارهای انباری را قفسه بندی کنید. همچنین باید تا حد امکان وسایل خود را در داخل جعبه ها قرار دهید تا بهم ریختگی کمتری داشته باشند.

 

گام دوم
در گام دوم بعد از اینکه وسایل را در داخل جعبه ها قرار دادید بهتر است تا برگه هایی روی آن ها بچسبانید که اطلاعاتی در مورد وسایل داخل جعبه به شما می دهند. برای مثال با چسباندن برچسب آشپزخانه متوجه می شوید که وسایل موجود در داخل این جعبه متشکل از قابلمه یا کفگیر و ملاقه هستند.

 

گام سوم

بعد از چسباندن برچسب ها و نظم دادن به آن ها وقت جایگزاری این وسایل در داخل انباری رسیده است. بهترین روش آن است تا جعبه هایی که کاربرد نزدیک به هم دارند را نزدیک به یکدیگر قرار دهید. این کار باعث می شود تا هنگام گشتن در انباری راحت تر وسایل خود را پیدا کنید.

گام چهارم
یکی از روش هایی که می توانید از فضای انباری بیشتر استفاده کنید عمودی قرار دادن وسایل است. این کار باعث می شود تا هم انبار زیباتر به نظر برسد و هم اینکه جای بیشتری در اختیار داشته باشد.

 

گام پنجم
یکی از مهمترین نکاتی که باید در مرتب کردن انباری به آن دقت کنیم تمیز و پاک نگه داشتن راهرو ها است. این روزها بیشتر انباری ها بسیار کوچک هستند و افراد بیشتر وسایل خود را داخل راهرو قرار می دهند. این کار باعث می شود تا دسترسی به تمام وسایل بسیار سخت باشد.